Nachádzate sa tu

Novoročný výstup na Tábor 2019

V Novom roku 2019 - utorok 1.1. začali turisti ale aj široká verejnosť opäť pohybom a to Novoročným výstupom na Novoročné stretnutie v Javornikoch na vrchole Tábora 697,4mnm.

Z KNM po modrej turistickej značke okolo Kinex-KLF na vrchol Tábor ( 5km/344m ) a odtiaľ ľubovolnými trasami späť domov + ďalšie km na viac. Hoci Nový rok 2019 bolo len také malé šteniatko, to ľudí čo majú rady prírodu vyhecovalo sa isť pozrieť naň aj napriek tomu že sa nevyspali do sýtosti a ružova. Kráčalo sa dobre , pomaly a v pohode , bolo primrznuté teplota okolo -3°C a trochu snehu, žiadné blato! Čim vyššie snehu bolo viac a viac. Postupne v malých skupinkách ale aj jednotlivci stúpali na vrchol – Tábor 697,4mnm a ku krásnej rozhľadni .Na jej vrchol vystúpili hádam všetci účastnici stretnutia odkiaľ sa nám neukázali krásne výhľady na celé okolie – hrebeň M.Fatry, Javorníky, Beskydy, nakoľko bolo zamračené a aj hmlisto, ale vedeli sme si to predstaviť. Do vrcholovej knihy sa zapísala časť ľudí z celkovej účasti vyše 60 účastníkov. Podarilo sa zapáliť aj malý ohník, vďaka tomu že niektorí doniesli suché polienka a poolamovali konáre zo spadnutých stromov, dali sa na ňom sušiť aj špekačky a slanina. Atmosféra bola aj tak veľmi príjemná ešte vianočná a s časti aj siľvestrovská - stisky rúk, novoročné priania , úsmevy, šampanské. Novoročných stretnuvších sa privítal  T. Bráciník a zaželal všetkým do nového roku všetko naj-naj.

Na záver , veríme že tak ako krásne sa nám začal Nový rok 2019, tak sa nám bude dariť po celý rok v spokojnosti, radosti, zdraví, poruzumení, krásnych túr, vrcholov, dolín, krásnych stretnutí a šťastných návratov.

                                                                                                                                                        Horám zdar !!!

                                                                                                       Šport klub turistiky- Kysucké Nové Mesto

                                                                                                                             Teodor Bráciník