Nachádzate sa tu

41. ročník zimného svätoštefanského výstupu na Vreteň

Vítanie účastníkov výstupu na Vreteň

Dňa 26.12.2022 v pondelok usporiadal ŠKT KNM tradičný výstup na Vreteň. Začalo sa štartovať v Radoli od Pivárne u Kultána, kde bola prezentácia účastníkov. Zaevidovalo sa 246 účastníkov, čo je oproti predošlým ročníkom zhruba len polovičná účasť, účasť bežne býva od 450 do 500 ľudí. Nižšia účasť bola určite spôsobená nie najlepším počasím ( ráno o 08,00hod.  teplota +1°C, zamračené ) tiež asi chrípkou a bolo najmenej mladých účastníkov - detí. Skutočná účasť bola určite vyššia pretože všetci sa nezaevidujú (cca 300). Na vrchol sa vystupovalo cez Radoľu po zelenej turistickej značke. Chodník bol blatistý, nepríjemný, šmykľavý, pri vrchole ešte aj mokré zvyšky snehu. Tu si ľudia pod vrcholovým prístreškom a pri kríži ( v tme sa sám osvecuje vďaka šikovným ľudom z Radole ) poblahoželali ešte pekné Vianočné sviatky a mohli sa zapísať aj do vrcholovej knihy návštev. Späť to bolo ešte horšie, viac šmykľavé, preto niektorí zvolili cestu naspäť smerom ku kaplnke na sedlo Medzi Vretne, a do obecného úradu v Radoli. Tu sa každý účastník od prezentoval a prevzal si pamätný list, magnetku, malý štamprlík s logom výstupu, a horúci čaj s malým rumom, deti lízatko.  Potom na pivko do pohostinstva u D. Mičiana a na zábavu a tancovačku v pivárni u Kultána aj s muzikou. Bolo to perfektne pripravené.  Ale aj rýchlo domov ešte na pekný večer. Aj tento rok sme vyhodnotili účastníkov podľa rôznych kritérií, kategórii a odovzdali sme im mimoriadne ceny, od čokolád až po šampanské.

Najmladší účastník :   Belica Juraj - 5.r. KNM , Malík Benjamín 9.r. Nesluša, Balek Filip 9.r. KNM

Najskôr narodená účastníčka:  Merkleová Olga – 75 r. KNM,  Husarová Katka 74 r. -  Sokol ŽA 

Najstarší účastník: Šimún Janko – 90.r. Sokol ŽA, Kubík Ondrej - 81.r. - KNM, Baranek Ondrej – 76.r. KNM

Najvzdialenejší účastníci : Holandsko - rodina Macová  , Fort M. - Jihlava, Kačan J. - Snina

Najpočetnejšia rodina :  Cabuková  15 - členná , Macová 7 - členná

Najvernejší účastník: Janoš M. - Lopušné Pažite , zúčastnil sa na všetkých doterajších ročníkoch výstupv !!!

Sponzori: Na záver musím poďakovať že toto podujatie podporili dlho dobý tradiční  sponzori bez ktorých by som to nedokázal na takejto úrovni usporiadať, veď je to jedná najpočetnejšia a najväčšia akcia na Kysuciach, takže im všetkým a všetci móóóócccc ďakujéééémmmééééé !!! :  Sklenárstvo u Jakuba, obec Radoľa, Pohostinstvo u Mičiana, Drogéria Bona, Stavbyt Dubeň, Tlačiareň a papiernictvo Janošík, Piváreň u Kultána, K+K spol.s.r.o., Mestský úrad KNM, Zásek – občerstvenie na námestí, Hostinec u Pražačky, Hotel Kriváň, Helos cleaning s.r.o., Station PUB DOALL s.r.o.

Na záver chcem poďakovať aj pomocníkom ktorí zapisovali, odpisovali, ulievali a varili čaj : Kameňovská M, Kurka P, Mazúr M, Kameňovský E , Peťková B, Ďuranová S.

                                                                                         Za Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto, Bráciník Teodor